פנינה רייפמן ומאמני מרכז הזום דייט יוצרים לך זוגיות עם אחריות!
רווקות ובדידות אינסופית יכולה להסתיים היום. תכנית מיוחדת לפרק ב'
 
בדיקת התאמה זוגית
תכנית ארבעת הצעדים ליצירת זוגיות ומציאת אהבת אמת
לווי מלא בכל מהלך הדייטים עד השגת היעד
החזרת התשוקה לזוגיות
גישור בהליך ייחודי וממוקד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

'הגוזלים עזבו את הקן'' ותחושת הדכדוך הנלוות לכך – איך מתמודדים או כיצד להסתכל על חצי הכוס המלאה

 

שאלה

 
אני ואשתי נשאנו לפני מלמעלה משלושים שנה. עלינו ארצה בתקופת הגל הגדול, גידלנו את ילדינו והענקנו להם אינסוף אהבה, חינוך וכלים לחיים. גם בתקופות וזמנים קשים ומעיקים השמחה שכנה במעוננו. לפני כשנה, נישא בן זקונינו ועכשיו כל הילדים שלנו בוגרים, נשואים ומסודרים. למרבה ההפתעה במקום לחוש תחושה של סיפוק ורווחה אשתי נכנסה לדיכאון ולהרגשת ריקנות. לאחרונה, היא התחילה להשתמש בתרופות אך היא עדיין בעיצבונה. נסענו לטיול בחו"ל בתקווה לשנות את הרגשתה אך הכול חזר לקדמותו כשחזרנו לשגרה. כיצד עלי לפעול כדי לא להיגרר ולהיות מושפע וכמובן איך אוכל לעזור לה?
 

פנינה משיבה

 
 
ראשית יש לאמור כי השאלה היא אומנם טובה, והמציאות לא פסחה על ביתכם. הריקנות שאשתך חשה אחרי שכל הגוזלים עזבו את הקן היא תהליך בלתי נפרד מהמציאות החדשה. נקודת המפנה שמעוררת השראה לכל אחד מאיתנו ויכולה להסיר כל תסכול, קשורה במודעות ובהסתכלות שלנו על החצי-כוס המלאה או הריקה. הסיבה שחצי אחד של הכוס נראה ריק בעיני האדם, היא משום שהחצי הזה אינו תואם את רצונותיו וציפיותיו. דהיינו, שהחצי המלא "כן" תואם את רצונו. לכל אחד מאיתנו יש את התקופות שבהם דברים לא פועלים ועובדים בהתאם לציפיות או בצורה האידיאלית שהיינו בוחרים ורוצים. לפעמים נראה כאילו החיים הפסיקו את זרימתם,
 
 
 
 
 
 
 
 
אך בעזרת האטה זו או העצירה בתהליך, יש באפשרותנו להתבונן ולהתמקד בחצי כוס המלאה, דהיינו בכל הדברים הטובים והחיוביים שקורים ומתרחשים בחיינו למרות העצירה, ורק אז נוכל לזהות את הפוטנציאל האמיתי שיוליך לצמיחה ושגשוג מחודשים. חצי הכוס הריקה נובע מכך שאדם רוצה את מה שאינו צריך ובכדי להשיג את היעדים האמיתיים בחיים עליכם להסתכל על המהות עצמה של המערכת המשפחתית, הילדים, הנכדים, הזוגיות, והבחירות הטובות שעשיתם עד כה ובהתבוננות זו תבחינו שהכוס כבר מלאה לחלוטין.
מצוי הוא שככל שאדם מתקרב יותר אל המטרה הסופית שלו, וככל שהוא מבין טוב יותר שהוא או סביבתו רחוקים עדיין מהשלמות, תחושה זו מחזקת את תחושת הריקנות שיוצרת את תחושת העצב וחוסר השמחה. תהליך זה למעשה הוא חיובי מאחר והוא יוצר שטח להתפתחות פנימית ולהבנה עמוקה על מהות הערכים והכרת הטוב על כל מה שאתם כבני זוג הענקתם אחד לשני ולילדכם ועל המציאות החדשה שבה מתאפשר לכם לגלות את הדבר והמהות הפנימית האמיתית שתגרום לשניכם סיפוק רב ממפעל חייכם ותהווה שורש הנאה ונחת. כלי נוסף הוא שימוש בהומור. מחקרים רבים גילו שיש קשר הדוק בין השימוש בהומור להישרדות שלנו. זוגות רבים מפתחים קשר זה בהצלחה רבה תוך כדי הסתכלות בתקופות שונות מהעבר והתוצאות שהשיגו. נמצא שככל שהרגשות חיוביים יותר, כך גם משתפרת יכולת ההישרדות שלנו במצבים חדשים. ההומור הוא חלק בלתי נפרד מכל קשת רגשותינו החיוביים כגון: אהבה, חיבה, סבלנות, סלחנות ותקווה. הטיול לחו"ל הווה כלי מעניין וגם מסע מרתק אבל החזרה הביתה מוכיחה שלהיות מאושר זה עניין פשוט ולא צריך לעשות יותר מדי, אלא דווקא לנסות ולחיות עם המציאות ועל ידי כך למצות את היכולות המשותפות שלכם שסייעו לכם בעבר במסע החיים המרתק. ובעזרת יכולות אלה התגברתם על כל קשיי הקליטה, וצמיחת המשפחה.

חשיבה חיובית זו תיצור עבורכם את היציבות הרגשית לזוגיות. בתקווה שתשובה זו תועיל לשניכם בתובנה של היעדים החדשים בדרכיכם למסע מופלא ומחודש בדרכי החיים והמשפחה ובהרמוניה הנחוצה לזוגיות.