פנינה רייפמן ומאמני מרכז הזום דייט יוצרים לך זוגיות עם אחריות!
רווקות ובדידות אינסופית יכולה להסתיים היום. תכנית מיוחדת לפרק ב'
 
בדיקת התאמה זוגית
תכנית ארבעת הצעדים ליצירת זוגיות ומציאת אהבת אמת
לווי מלא בכל מהלך הדייטים עד השגת היעד
החזרת התשוקה לזוגיות
גישור בהליך ייחודי וממוקד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

תינוקת בבית, שמחה בבית – מה קורה אחרי שנולד תינוק …

 

שאלה

 
לפני כחודשיים נולדה לנו בשעה טובה תינוקת מקסימה שאמורה להביא הרבה שמחה ונחת לתוך חיי המשפחה שלנו. אך לאכזבתי הרבה, אשתי מאד מדוכדכת וגם אני מרגיש מדוכדך ומוזנח. מה קורה לנו? מה פשר המשבר הזה? איפה השמחה?
 

פנינה משיבה

 
 
אבא יקר, נראה כי אשתך סובלת מדיכאון שאחרי הלידה שנגרם בעיקר בשינוי הדרסטי ברמת ההורמונים מיד לאחר הלידה. ירידה זו בנוסף לגודל האחריות שאתם נוטלים לתינוקת החדשה שתלויה בכם בכל דבר, די מפחידה. אתם חווים חוויה שלא דמיינתם אפילו.

התינוקת מנהלת לכם את החיים, איבדתם את כל עצמאותכם, וכל דקה פנויה לפינוקכם ההדדי, עובר ישירות לעדיפויות בכל מה שנוגע לצרכי התינוקת ולא לצרכיכם. מסביב ליממה כולם עסוקים בלטפל, להאכיל, לרחוץ, להרגיע, להרדים ולהעניק אין סוף אהבה לתינוקת. כל הפינוקים מופנים ישירות לתינוקת וגם אתה חש עצוב ומוזנח.
 
 
 
 
 
 
 
 
אתה אחראי לפרנסת הבית.טורח ושב הביתה להכין ארוחה או לעשות קניות, כל הסדרים וההרגלים שקדמו לתינוקת השתנו, ובנוסף אשתך העיפה באופן קבוע בגלל חוסר שינה מתמיד וגובר שנגרם עקב תלותה של התינוקת באימה.
צריך לזכור כי גם האישה חווה כעת תהליך וכי דימוי גופה משתנה ותחושותיה כלפי בעלה גם הם שונים במידתם. הזוגיות אכן נפגעת ושניכם חשים שינוי ברעה ביחסים שביניכם נוצר מצב עדין שמבטא את המשבר לאחר הלידה. עליכם להכיר בכל עובדות השטח המוזכרות לעיל ולהתמיד להתעמק ביצרת תקשורת ישירה ונבונה המבוססת על הצרכים החדשים.