פנינה רייפמן ומאמני מרכז הזום דייט יוצרים לך זוגיות עם אחריות!
רווקות ובדידות אינסופית יכולה להסתיים היום. תכנית מיוחדת לפרק ב'
 
בדיקת התאמה זוגית
תכנית ארבעת הצעדים ליצירת זוגיות ומציאת אהבת אמת
לווי מלא בכל מהלך הדייטים עד השגת היעד
החזרת התשוקה לזוגיות
גישור בהליך ייחודי וממוקד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

צער גידול ילדים – על בעיות בגידול ילדים בדורנו

 

שאלה

 
(הערה: לתמונה מימין אין כל קשר לכתבה)
כהורים, השקענו כמיטב יכולתנו בחינוך ובטיפוח חמשת ילדנו בגילאים 14-22 , הם נחשבים כבוגרים.
במקום הרגשה של רגיעה ונחת אנו עוברים תקופה קשה שבה ילדינו מביעים חוסר סיפוק וטענות כלפינו. כמובן שעקב כך המועקה והמתחים בחיי המשפחה רק גוברים. איך ניתן להשיב את הרגיעה והשלום לקן המשפחתי?
 

פנינה משיבה

 
 
עולם המתבגרים כיום עמוס בפרדוקסים ולכן הם צריכים יותר. הכוונה במגוון תחומים וכלל לא קל להיכנס לעולם הפנימי והפרטי. נשמע שבמהלך השנים בחברה שהיא כל כך תחרותית והחיים נעים בקצב מהיר לפעמים אנו שוכחים להפעיל את ה- gps - הנווט האישי שלנו לפני שאנו יוצאים לדרך בניהול עצמנו, ילדינו וחיי המשפחה. משמע לחשוב כל הזמן לאן אני כהורה רוצה להוביל את בן זוגי ואת ילדי לתת למתבגר כלים שימושיים לפריצת דרך בחייו המתבגרים ולאו דווקא אותם "הכלים המעשיים" שניתנו לנו, מאחר והתנאים שבהם ילדינו מתבגרים שונים מהתנאים הסביבתיים שבהם אנו גדלנו. אנו מחויבים לתת דוגמא אישית עם ערכים ונורמות חברתיות בריאות, להיות זמינים, גמישים, וקשורים ובאותו זמן גם לנווט מסגרת ברורה עם חוקים ברורים.
 
 
 
 
 
 
 
 
הורים יקרים, ילדינו הם בעצם המראה שלנו!. אנו צריכים להפסיק ולהיות אך ורק הורים תפקודיים שנשחקו משגרת היומיום המטורפת ולחזור להיות הורים סמכותיים למרות הקשיים של העידן המודרני, עלינו לנווט את ילדינו עם סמכות והצבת גבולות ברורים המקשרים בין מערכת הערכים החיצונית והפנימית ולהשתדל לאזן עבורם את מערכת הלחצים החיצוניים והפנימיים מבלי להתעלם מהצרכים שלהם. אכן נוכל לעשות כן אם נמצא זמנים מתאימים שבהם הנינוחות והסובלנות ננהל דיונים עם ילדינו באוזן קשובה וחמימה. אכפתיות עם כבוד ההדדי. בבניית מערכת שכזו נוכל להעניק ללא פחד מחמאה אמיתית וכנה כדי לבנות הערכה פנימית והדדית ובו בזמן לא לפחד לומר "לא" כשצריך. מתוך ידיעה עמוקה שילדינו מחפשים את הגבולות אך מצד שני מחפשים את הפרצות שאותם הם מוצאים בקלות רבה. בידינו לתכנן מנגנון שישחרר את המשפחה מההרגלים הלא מועילים. בידינו להתרגל ולחפש את הטוב שיש בכל דבר. תמיכה סביבתית תקל על ילדיכם לצאת מתוך המעגל הסגור של טענות והרגשת חוסר סיפוק ותגשר על הפערים. פעילויות משותפות כמו טיולים, סעודה משפחתית, חופשות, שיבה על ספסל בגן לשיחה וכל פעילות שיכולה לעורר תחושה של עשייה ומטרה , תחושה שמשאירה טעם טוב בפעילות משותפת ומשלבות יאפשרו להפיק את המיטב. בל נשכח, הבית צריך להיות עבור המתבגר מקום מבטחים, מקום שבו תמיד יחוש ביטחון ותקשורת בינאישית חמימה תאפשר צמחיה ושגשוג משפחתי ותאפשר יכולות חדשות עבור הילדים המתבגרים. ככל שאנו נראה התעניינות בעולמם נגביר את ביטחונם בתא המשפחתי ונצליח למגנט תחושות חיוניות ושינוי משמעותי באיכות חיינו ובמטרה להשיג כבוד ומאזן רגשי חיובי למשפחה, באם תרגישו צורך להעמיק בנושא המשפחתי אנא פנו ישירות על מנת לקבוע אימון אישי מלא אחד על אחד