פנינה רייפמן ומאמני מרכז הזום דייט יוצרים לך זוגיות עם אחריות!
רווקות ובדידות אינסופית יכולה להסתיים היום. תכנית מיוחדת לפרק ב'
 
בדיקת התאמה זוגית
תכנית ארבעת הצעדים ליצירת זוגיות ומציאת אהבת אמת
לווי מלא בכל מהלך הדייטים עד השגת היעד
החזרת התשוקה לזוגיות
גישור בהליך ייחודי וממוקד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מערכת יחסים מקבילה לחיי הנישואים – האם זה אפשרי?

 

שאלה

 
אנו נשואים במשך עשרים שנה וחיים בהרמוניה. אך במשך חמשת השנים האחרונות ישנו ענן כבד ששוכן במעוננו. בעלי החליף מקום עבודה ובאותה הזדמנות התחבר עם מישהי שעובדת באותה החברה. הוא טוען שזו רק ידידות וטוב להם לדבר ולשוחח בעיקר על עניני עבודה, אך מדי פעם היא מתקשרת אליו עם מספר חסום וחולקת איתו חוויות אישיות. הוא טוען שהיא רבה עם בן זוגה או עם האם שלה וזו הסיבה שהיא מתקשרת אליו בשעות המעטות שנותרו לו לחלוק עם המשפחה אחרי העבודה. ניסיתי בכל מיני דרכים לבקש מבעלי שיפסיק את הקשר ואת השיחות האישיות איתה. מצב ממושך זה הפך לנקודה כאובה אמיתית בחיי הנישואים שלי. הוא אמר לי שוב ושוב כי אם הוא היה רוצה להיות איתה היה עוזב אותי ואת שלושת ילדינו כבר מזמן... אך הם ידידים בלבד.
האם זה אפשרי???
 

פנינה משיבה

 
 
ברור מאד שבעלך לא מעונין לנתק את הקשרים איתה. אז תפסיקי בדרישה זו. (כפי שכבר גילית את לא יכולה להכריח אותו), במקום זאת תציעי לו ייעוץ והדרכה. נראה ששניכם שהגעתם למבוי סתום. בעיקרון את מפגינה חוסר שביעות רצון כלפי "הידידות" של בעלך לחברתו בעבודה וזו ידידות של שנים. בעלך לעומת זאת. אינו נעתר לבקשותייך ואומר לך שאת צריכה פשוט לחיות עם זה ולהשלים עם העובדה. הנישאים לא יכולים לשגשג במצב שכזה וזה הזמן להבהיר מדוע הוא מרב לשים אותך ואת הרצונות שלך לפני הקשר לו עם אשה כלשהיא בעבודה. זוהי בעיה רצינית ובעלך צריך לתת לזה תשומת לב רצינית שכן הצבת הדרכים הרגישים בידי מישהו מחוץ לנישואים דחוף החוצה מתוך האנרגיה שלכם.
 
 
 
 
 
 
 
 
שכן בחורה שייכת דווקא בשני דברים שווים שעליהם מתאים לומר שבוחרים בדבר אחד ולא בשני, וכמובן בשני דברים שונים בערכם המוסרי והמשפחתי "אין" ענין בבחירה. היכולת שלנו להבין, לחוש ולקבל את זולתנו טמונה ביכולת שלנו לקבל את עצמינו. עד כמה שהדברים נשמעים פשוטים, הם טומנים בחובם את כל מהות הזוגיות. מכאן ברור שאם אנו עצמנו פוחדים לחוות את העצמי האמתית שלנו, לחוות את מהותנו רגשותינו וחולשותינו - אנו משקרים לעצמינו גם לבן זוגנו. יכולתנו לומר את האמת לבן זוגנו קשורה ליכולתנו לומר את האמת באומץ לעצמנו. במטרה ברורה לחזק את המערכת הזוגית ביניכם רצוי לשנות את נקודת המבט אחד כלפי השני ולחשוב לעומק למה אני מעריך את הבן זוג שלי, מהו הדבר הנוסף שאוכל לעשות היום כדי להביע הערכה ואהבה זו כלפיו/כלפיה?

אינם תורמים לשגשוג בזוגיות ולכן חשוב שנביע את הערכה ההדדית. זה יכול להית פגישה "דייט" פעם בשבוע למקום שאהוב על שניכם, זו יכולה להיות מחמאה יומית על מעשה כלשהו, מראה וכד'. שמירה אל האינטימיות הרגשית שביניכם כי זו האינטימיות שתשמר גם את ההשתוקקות והחיבה וההתקשרות עם השכינה. שמרי איתו לא רק על קשר זוגי אלא תשמשי לו גם כידידיה ותמצאי את הזמן הקבוע לשיחה ואוזן קשבת. ככל שתקשיבי לו הוא ירגיש קרוב יותר. יתכן שנסיבות החיים בעבר לא אפשרו לך להיות לצידו של בן זוגך כידידת נפש. הרבה פעמים במהלך החיים זה מרגיש כמו ענן כבד ואנו נקלעים לתחושה של מרחק, כעסים, ציניות והיעלבויות, תחושות אלה הן כבדות וקשות וגורמים לבני הזוג חסייה ומניעה לחיות באווירה חיובית ואחדות. אך למרות הכול יש רצון חזק להתחבר ולרענן את האהבה על מנת לחדש את הקשר הפנימי. העמוק שביניכם. לעולם אל תהססי לפנות לבן זוגך ישירות עם שאלות שהן קצת קשות כמו: מה היית רוצה בזוגיות ובנישואים שעדיין לא הצלחנו להגשים? בדרך זו אפשרי להתחיל את השיחה עם פתיחות לגבי מה את רוצה בצורה חיובית ומוארת כדי להכניס ענין מרענן בזוגיות. דרך זו תאפשר לבעלך להרגיש חכם וגברי, אחד שיכול להצית את כל הטוב שבשניכם. את מצידך תוסיפי פעילויות משותפות שתוביל אתכם מחוץ למעגל השגרה ויאיר את חייכם בסיפוק ושמחה משותפת. שמרי על הכרת הטוב מעומק הלב על דברים קטנים של יום יום, יש בכוחן של הדקויות האלה להוריד חומרות גבוהים שבניתם במהלך השנים. זכרו פריצות דרך מגיעות בעזרת פתיחות לדעות ומחשבות. הן יסייעו לשימור האנרגיות החיוביות שלכם ויאפשרו לכם להשקיע אנרגיות אלה במציאות חדשה שבה תציבו סטנדרטים שבהם אתם יכולים להתמודד מבלי לפתח מאבק כוחות מתמיד.

בתקווה שתגובותיכם החדשות יאירו לכם את דרכיכם ויחנו אתכם עד הבנה ברורה שזוגיות ונישואים הם מראה והשתקפות עם מקום של צמיחה הדדית ואתגרים כיחידה אחת. ולא כשני אנשים שונים עם עוצמה אחת משותפת.
בתקווה להצלחה