פנינה רייפמן ומאמני מרכז הזום דייט יוצרים לך זוגיות עם אחריות!
רווקות ובדידות אינסופית יכולה להסתיים היום. תכנית מיוחדת לפרק ב'
 
בדיקת התאמה זוגית
תכנית ארבעת הצעדים ליצירת זוגיות ומציאת אהבת אמת
לווי מלא בכל מהלך הדייטים עד השגת היעד
החזרת התשוקה לזוגיות
גישור בהליך ייחודי וממוקד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מיומנות תקשורת בטוחה – כיצד לבנות תקשורת נכונה בין שותפים ובמיוחד בני זוג

 

שאלה

 
כאורחת קבועה בסדנאות לדימוי עצמי וזוגיות התקדמתי ולפני כשבועיים פגשתי את בחיר ליבי באירוע חברתי במקום עבודתי. הדימוי העצמי שפיתחתי עזר לי לאתר אותו. אנחנו תואמים במערכת הערכים החיצונית והפנימית ומתחילים כבר לגשש לקראת הצעד הבא. שנינו פתוחים מאד לקראת הצעד הבא שהוא נישואים. אך אני קצת מוטרדת. מאחר ובן זוגי נוטה להתייעץ עם הוריו בכל נושא ונראה שהוא מאד קשור לאימו. הוא לא מבין שיש בינו ובין אימו שיתוף כל כך קרוב, אך כל דבר שאנו מדברים עליו הוא חוזר אלי עם דעתה של אימו ולפעמים של הוריו. איך עלי להבהיר לו שאני אמנם רוצה להתחתן איתו אבל לא עם הוריו, אני רוצה לקבל החלטות איתו, מה הסיכוי שלנו להצליח כזוג??
 

פנינה משיבה

 
 
האם יש לך ספקות והיסוסים שאת מבטאת את בקשותייך ורגשותייך כלפי בן זוגך?? עלייך להיות מסוגלת להתקשר באופן ישיר ואותנטי אל בן זוגך ולבטא את דאגתך בנושא התקשרותי. חשוב להבין כי הוא עומד להתחתן איתך וזה אומר שאת המוקד. הרעיון שאדם צריך לעזוב את בית אביו ובית אימו ודבק באשתו. דהיינו, שניכם צריכים ליצור תבנית התנהגותית וניהולית על מנת למנוע חיכוכים ואי הבנות בעתיד. בד בבד, מובן כי ייעוץ והאזנה של הורים אוהבים עשוי לתרום ולהיות מוערך לשימוש בעת הצורך, הידע והניסיון שהם צברו בדרכי החיים עשוי לשמש כעזר ובאותה מידה כמכשול. אך הבסיס והמקור לנקודת המוצא כיצד מתקבלות ההחלטות בזוגיות שלכם חייבת להבנות בתוך התא הזוגי שלכם. זהו למעשה שיעור חשוב לשניכם, כשמדובר בהחלטות אישיות שתעשו בחייכם והיא חיונית.
 
 
 
 
 
 
 
 
לעיתים תכופות אנו נוטים לפנות לאנשים בסביבתנו הטבעית כמו קרובי משפחה, אחים, חברים בעבודה ומצפים שהם יהיו אובייקטיביים וישמשו כעזר לקבלת ייעוץ או הדרכה, אך למעשה הם עלולים לא להיות מסוגלים להיפרד בין רגשות האישיים שלהם במחשבה של מה הכי טוב בשבילך או בשבילכם. הרעיון של למצוא מקור מוסמך להדרכה וייעוץ מקצועיים עשוי אמנם לסייע מאחר והעצה תהיה מבוססת על מה שאתם צריכים בצורה אובייקטיבית מבלי להיות מעורבים מדי בחייכם. וכך כשבן זוגך מציע את אימו או הוריו כנותני עצה יהיה לכם מוצא מהימן להיעזר בו. זהו זמן אידיאלי לבנות דימוי עצמי משותף שבו אתם מקרינים כלפי הסובבים אתכם את האופן שבו אתם בוחרים להתנהל כזוג, והדימוי המגובש המשותף שלכם יהווה וייצור את הגורם לצורה ולאופן שהסביבה שלכם מגיבה ומתנהגת כלפיכם. כעיקרון שניכם חייבים להקשיב זה לזה באמפתיה ובמקום התגוננות לטפח קשר קרוב, להעמיק והבין את המחשבות והרגשות המעורבות בכל החלטה או פעולה משותפת. חשוב להכיר כי כל מה שאנחנו רוצים ביותר הוא להיות מובנים זה לזו. המטרה היא לא בהכרח לפתור בעיה באופן מיידי, אלא להבהיר את שתי נקודות המבט על המצב וע"י כך למצוא את הפתרון שעובד עבור שניכם לטווח ארוך. זכרי כפי שחז"ל אומרים "מילים מן הלב נכנסים אל הלב".