פנינה רייפמן ומאמני מרכז הזום דייט יוצרים לך זוגיות עם אחריות!
רווקות ובדידות אינסופית יכולה להסתיים היום. תכנית מיוחדת לפרק ב'
 
בדיקת התאמה זוגית
תכנית ארבעת הצעדים ליצירת זוגיות ומציאת אהבת אמת
לווי מלא בכל מהלך הדייטים עד השגת היעד
החזרת התשוקה לזוגיות
גישור בהליך ייחודי וממוקד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

למצוא את הנפש התאומה

 
 
למה כמעט כל פגישה נגמרת באכזבה? למה כל כך קשה למצוא בן או בת זוג להקים בית? על מה כדאי לדבר בפגישות ואלו נקודות כדאי לבחון? איך שיודעים שבאמת מצאנו מישהו מתאים? פנינה מנסה לעזור.
הכתבה הופיעה באתר הידברות:
קישור
שירה הינה רווקה בת 28. היא נפגשה עם עשרות, אם לא מאות בחורים, אך טרם מצאה את אשר איוותה נפשה. היא ממשיכה להיפגש עם בחורים חדשים, אך מרגישה מיואשת, עם אף אחד היא לא מצליחה ליצור קשר ארוך טווח.
 
 
 
 
 
 
 
עינת הינה גרושה בת 35, היא חוותה מערכת נישואין כושלת שהסתיימה בפרידה, ואפופת תחושת בדידות. המחשבה להיכנס למערכת יחסים חדשה מאיימת עליה. אביתר בן ה- 30 כבר עמד שלוש פעמים בפני "כמעט אירוסין", והתחרט ברגע האחרון. הפסיכולוג אמר לו שהוא לא בשל למחויבות.

שירה, עינת ואביתר הם רק חלק מן האנשים המגיעים למומחית הזוגיות פנינה רייפמן, במסעם הארוך והמתוסכל אחר הקמת בית. פנינה רייפמן גרה שנים רבות בארצות הברית, שם עסקה בייעוץ ואימון עסקי, וחקרה באוניברסיטאות בניו-אינגלנד את נושא האינטליגנציה רגשית. לפני כשנתיים באה לביקור קצר בארץ, במסגרת הביקור נתבקשה לתת ייעוץ עסקי בארגון גדול. תוך כדי עבודה עם הארגון נחשפה לבעיית רווקות משמעותית שהייתה שם. היא החליטה להרים את הכפפה ולנסות לטפל בה, ולהפתעתה, ולהפתעת כולם, תוך חצי שנה התקיימו יותר מ- 60 חתונות, אז הבינה פנינה כי זוהי שליחותה. פנינה החלה לחקור את תופעת הרווקות ביסודיות. היא ראיינה למעלה מ- 1,000 רווקים ורווקות וניסתה להניח את האצבע על הבעיה שמונעת מהם להקים בית בישראל. מסקנות המחקר הביאו אותה לפתח שיטה ייחודית למציאת אהבה וזוגיות תואמים.

"המחקר שערכתי הצביע על כך כי ישנן שתי בעיות שמחבלות בתהליך מציאת הזוגיות התואמת. בעיה זו חוצה את מעגל הפנויים והפנויות לשני חלקים", מסבירה פנינה. "החלק הראשון מונה את האנשים שחשים רגש משמעותי, אבל קיים בהם ספק לגבי הפוטנציאל לנישואים. לעומת זאת, החתך השני מונה את האנשים שנפגשים עם בחור או בחורה "נחמדים", התחושה היא שבן הזוג הינו אדם טוב וחיובי, לכאורה בעלי פוטנציאל לנישואין, אך חסר עניין נשיאת חן. אני מאמינה שקשר צריך להכיל את שני האלמנטים. שיטת ה- "זום דייט" שפיתחתי, בעזרתו של בורא עולם, היא שיטה ל"מיגנוט" הנפש התאומה לתוך חיי המטופל. ארבעים יום קודם לידת הולד יוצאת בת קול ואומרת בת פלוני לפלוני. הרבה אנשים אומרים לי שהם לא פגשו את האחד או האחת, אבל אני טוענת כי האתגר העיקרי הוא בזיהוי. ישנם רווקים שפגשו את האחת, וישנן רווקות שפגשו את האחד - אך ויתרו עליו. קיימים לא מעט בלבולים והסחות דעת המונעים מאיתנו לזהות את המתאים לנו. הסיבה לכך היא כי כל עוד אדם לא יודע לענות על השאלה "מי אני", במימד הכי פנימי ועמוק שלה, הוא לא יידע להקרין החוצה את צד האותנטי הייחודי שבו ולא יידע למגנט אליו את מה שמתאים לו באמת. מחקרים מוכיחים ש- 97% מאוכלוסיית העולם אינם יכולים להבחין ולזהות את המציאות המופנמת במעמקי נשמתם ולענות בבהירות על שאלה פשוטה כל כך כמו ´מי אני´".
 

כיצד שיטת ה"זום דייט" שפיתחת מטפלת בכך?

 
במהלך השיחות עם המטופל במסלול לזיהוי האני העצמי, נמשל כל אדם ליהלום גולמי שנחצב מהסלע. על מנת למצוא את הייחודיות והעצמי האמיתי שלו, צריך לנקות וללטש אותו ולהביא אותו לצורה האופטימאלית שתציג אותו בתפארתו. מאבן גלם האדם הופך ליהלום זוהר וייחודי, עם אופי משלו, אופי שמוקרן החוצה ומשדר אותנטיות. האותנטיות הזו היא לא הצגה, היא נובעת מכך שלכל אדם יש ניצוץ אלוה ממעל, ניצוץ יחודי רק לו, ברגע שאדם מבין שהוא שונה מאחרים, כבר אין תחרותיות, כי הוא לא מנסה להיות מישהו אחר או להשיג משהו אחר, ההתפתחות האישית שלו נובעת מהעצמת התכונות השייכות רק לו, חלקן היו חבויות בתוכו, ואולי מעולם לא היו מתגלות ללא תהליך הליטוש. לשנות תכונות ולשנות אופי, קשה מאד. לשנות הרגלים, או ללטש תכונות - אפשר, לכן השיטה כל כך ישומית".
 

במה שונה שיטת "זום דייט" משיטות אחרות?

 
ברוב שיטות הטיפול שקיימות היום הקשורות לייעוץ זוגי, הדרך המקובלת לפתור את הבעיות הנוכחיות הינה באמצעות נבירה בבעיות העבר. אני לא מזלזלת בשיטה הזו, אבל זו שיטה שדורשת מסלול טיפולי ארוך טווח. מאחר והדינאמיקה של החיים המודרניים משתנה יום יום, אני דוגלת בטיפול נקודתי מכוון תוצאה. אצלי מה שעומד במרכז הטיפול אינו העבר אלא ההווה והעתיד. אני מתמקדת בחשיבה שמוליכה לעשייה אפקטיבית המובילה לתוצאות. הפורמולה שלי היא חשיבה = פעולה = תוצאה. רווקים יוצאים לפגישה לא מתוך רצון פנימי עמוק למצוא קשר, אלא כתוצר של לחצים סביבתיים המאלצים אותם לצאת פעם אחר פעם. ברוב המקרים, הם מגיעים סקפטיים, לא מניחים לעצמם להיקשר, ביקורתיים מאד והרבה פעמים גודעים קשר פוטנציאלי בתחילתו מבלי לתת לו צ´אנס אמיתי, בגלל אמונות מגבילות וחסימות רגשיות כמו זיכרונות של שידוך מהעבר, מראה שאינו מתאים ל"מודל" שקיים בדמיוננו וכן הלאה.
 

מהן, לדעתך הבעיות שיוצרות רווקות? מדוע כל כך קשה לאנשים לפתח קשר זוגי?

 
מהן, לדעתך הבעיות שיוצרות רווקות? מדוע כל כך קשה לאנשים לפתח קשר זוגי?
הפחד הראשון הינו הפחד להיכשל. אנשים מסתכלים סביבם, רואים את אחוזי הגירושין ופוחדים להיות חלק מהסטטיסטיקה. תופעה זו מחריפה אצל ילדים להורים גרושים, או אפילו כאלו שלא התגרשו אך בעלי זוגיות לא מוצלחת. ילדים להורים כאלה חוששים שחיי הנישואים שלהם יהיו דומים לחיי הנישואים הבעייתיים של הוריהם. אצל רווקים מבוגרים אחרים קיים פחד לצאת מאזור הנוחות, ולהיכנס למערכת מחייבת שתגרום לאבדן העצמאות האישית. זה לא פשוט להתמקד ולהתמסר למישהו אחד.
בעיה נוספת שמותירה אנשים ברווקותם הינה דימוי עצמי נמוך. רווקים שהם בעלי חוסר אמון ביכולת שלהם להיות בני זוג טובים ולזכות באהבה. חלקם פוחדים מהורות.
לעיתים, האדם עצמו דווקא בשל לזוגיות, אך הוא נמצא בסביבה לא תומכת, משפחה או חברים שפוסלים את בחירתו ואין בו האסרטיביות הדרושה כדי לממש קשר בניגוד לדעה שלהם. אצל אחרים קיים חוסר סבלנות ואמון בתהליך, הם רוצים שהאהבה תקרה כאן ועכשיו, ברגע שהפגישה לא הייתה פגישת החלומות שלהם - הם לא יהיו נכונים לתת לקשר הזדמנויות נוספות, גם אם הם יסכימו שבסך הכול הצד השני היה "נחמד", כי "נחמד" אינו מספק אותם. אלו רק חלק מהסיבות. כל סיבה כזו בנפרד, וודאי שכמה סיבות יחד, יוצרות מחסום משמעותי בפני היכולת לפתח זוגיות בריאה וארוכת טווח.
בשנתיים בהם פנינה פועלת בארץ במישור הזוגי, מצאה עצמה מטפלת במאות רווקים ורווקות שחשו "תקיעות" ביכולת שלהם ליצור קשר זוגי, בזוגות שנמצאים בשלבי הכרעה של לכאן או לכאן וגם בזוגות נשואים שחשו כי חייהם המשותפים עלו על שרטון. אלפי אנשים השתתפו בסדנאות שהיא עורכת בארץ ובעולם. "בסופו של דבר", היא אומרת, "הרבה רווקים מרגישים ´מנודים´, הם שומעים משפטים כמו ´אתה בררן´, רווקות שומעות משפטים כמו ´השעון הביולוגי שלך מתקתק´, התחושה שהם מקבלים היא שהרווקות באשמתם, כשבעצם הם תוצר של החברה שהלבישה עליהם כל כך הרבה מלבושים שאינם שייכים ל´אני´ הפנימי שלהם. ברגע שמסלקים את המסכות, נחשפת הנפש האמיתית והיפהפייה שקיימת בכל אחד ואחת, ופתאום קיימת התבהרות והמטופל מגלה בתוכו תובנות חדשות המאפשרות לו לנוע במסלול הנכון לעבר הזוגיות המיוחלת".
פנינה מגשימה את שליחותה כמאמנת אישית, ופותחת את יומה בתפילה שיזכה אותה הקב"ה להבין את המטופלים לעומק נפשם, לכוון אותם לקבל החלטות שיטיבו עימם ולזכות אותם להקים בתים בישראל. פנינה, בין היתר, מנחה סדנאות בתחומי משפחה, זוגיות ושידוכים, ומרצה אודות נושאים אלו במסגרות שונות. כמו כן, פנינה משיבה לשאלותיהם של גולשי אתר הידברות. ניתן לשלוח שאלות, שיופיעו במדור בעילום שם, למייל של פנינה: reifmanpnina@gmail.com