פנינה רייפמן ומאמני מרכז הזום דייט יוצרים לך זוגיות עם אחריות!
רווקות ובדידות אינסופית יכולה להסתיים היום. תכנית מיוחדת לפרק ב'
 
בדיקת התאמה זוגית
תכנית ארבעת הצעדים ליצירת זוגיות ומציאת אהבת אמת
לווי מלא בכל מהלך הדייטים עד השגת היעד
החזרת התשוקה לזוגיות
גישור בהליך ייחודי וממוקד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

להיות מקצועית יותר או כיצד להתמודד עם ביקורת עצמית

 

שאלה

 
פעמים רבות קורה שאני עושה טעות מסוימת בעבודה. בעבודתי כמנהלת חשבונות, קורה פה ושם שיש תקלות ויש טעויות. הרו"ח במשרד בו אני עובדת, הוא אדם נח, ואף פעם לא צועק עלי אם אני עושה טעות. בסך הכול, אני לא בעלת ניסיון של שנים בתחום. לעומת כל היחס החביב שאני מקבלת מאנשים סביבי, אני בעצמי מרגישה בכל פעם שיש לי טעות, שהעולם עומד להיחרב. אני מתקשה לנשום, אני מרגישה שהסומק מציף את לחיי, ואני חשה שעוד שנייה אני מאבדת את שפיות דעתי מחוסר נעימות. אחרי הלחץ הגדול על הטעות שאני עושה, אני בעצם כועסת על עצמי. למה לא השתדלת יותר? למה לא בדקת שוב?? למה את עומדת במצבים לא נעימים כאלו, אחרי שכבר את יודעת שצריך להיזהר וכד'? המחשבות הללו לא נותנות לי מנוח ואני מרגישה שלעולם אולי לא אוכל להיות מקצועית יותר. אשמח לשמוע כיצד אוכל לשפר את היחס שלי כלפי טעויות "אנוש", ועם כל זאת לא לחזור על טעויות.
בברכה,
נטלי.
 

פנינה משיבה

 
 
דוע הוא כי האדם הוא הקטגור הכי קשוח של עצמו. אנו קוטלים את עצמנו בצורה כזו נבזית לפעמים עד שזה ממש גובל בסוג של עבודה זרה. עצם היכולת הזו שלנו שאנו לא סולחים לעצמנו היא לא דבר נכון לעשות בכלל. אדם צריך להיות סלחני ואוהב כלפי הסביבה שלו, וכלפי עצמו בפרט.
למעשה, מה שאני יכולה לייעץ ולדרוש ממך הוא להיות נחמדה וסלחנית לעצמך בדיוק כמו שאת טובה וסלחנית לאחרים ולא להחמיר עם עצמך במידה כזו גבוהה. אותה דרך של אהבת הזולת ושל "ואהבת לרעך כמוך" עם כל ההבנה העמוקה והאמפתיה שאת יכולה לגלות לאחרים, תגלי גם לפי עצמך.
 
 
 
 
 
 
 
 
ואז תגלי כי את חיה בעולם הרבה יותר אופטימי ושמח, ורוד ומושלם יותר. הדבר שיקרה לאחר שתוותרי קצת לעצמך, אולי יפתיע אותך. את תעשי פחות טעויות... טיבם של האנשים שהפחדים שלהם גורמים להם לעשות את הטעויות שוב ושוב. גם אם טעית, העולם לא נחרב. ככל שתשתחררי מהלחץ, תגלי שאת טועה פחות.
אולי אתם לא מודעים להשפעה שיש לכם על אחרים ולתמורה האמיתית שאת מעניקה בהשראה הסביבתית הזאת. הנוכחות שלך וההשקפות שלך יש לה מערכת של השפעה ותוצאות שהם הרבה מעבר לדמיון שלכם. וזה החלק היפה שבו. העבודה האמיתית שלך להישאר מרוכזים ולהתעלות מעבר לסיבה שאנו מאמינים שאנו נמצאים בה.
אני מזמינה אותך לעמוד ולברר איך אנחנו מציגים את עצמנו ליקום. שימו לב הסובבים נענים לכם, ומה לגבי עצמך? מה כוחה של הנוכחות שלכך בכל מצב? איך אנשים אחרים מרגישים בנוכחותך? איך את מעדיפה להתמודד עם האתגרים והאפשרויות שיש לך בחיים ובאיזה דרגה את במגע עם מערכת הערכים הפנימיים שלך כשאת משתקפת כלפי חוץ.
תשימי לב שבכל פעם שאת מרגישה כלפי חוץ את האנרגיה החיובית הכל סביבך כמו מעשה קסמים וכל הדברים שחשבת שאת תקועה בהם הופכים לדברים שהם בתנועה. ועכשיו אחרי ששאלת עצמך את כל השאלות הללו, הגעת לתוצאות ולהתנסות שהתהפכו ונעו ממקום אחד למקום אחר האמיתי שבך שיוצר עבורך קרקע מוצקת לביטחון ועצמאות.
בברכה,
פנינה.