פנינה רייפמן ומאמני מרכז הזום דייט יוצרים לך זוגיות עם אחריות!
רווקות ובדידות אינסופית יכולה להסתיים היום. תכנית מיוחדת לפרק ב'
 
בדיקת התאמה זוגית
תכנית ארבעת הצעדים ליצירת זוגיות ומציאת אהבת אמת
לווי מלא בכל מהלך הדייטים עד השגת היעד
החזרת התשוקה לזוגיות
גישור בהליך ייחודי וממוקד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ילד מנותק מהסביבה – כיצד להתמודד עם ילדים ''בעיתיים'' ללא סיבה נראית לעין

 

שאלה

 
יש לנו בן מוכשר מאד, כבר בן שתיים עשרה. אנחנו מרגישים שהילד מנותק מהסביבה. למרות שמדובר בילד חכם, פיקח, רגיש, נאה ומקסים, יש לנו כהורים תחושה של החמצה איתו. נשמח לדעת האם יש דברים להעצים ילד, שאנחנו כהורים יכולים לבצע בבית.
 

פנינה משיבה

 
 
ש צורך להתבונן במנגנון התנועה הסביבתית שלו. לפני כן יש לנו כמה שאלות שעלינו לברר. האם הילד מקבל את כל תשומת הלב האישית והאהבה הדרושה מהוריו ומבני משפחתו? האם הסביבה תומכת בו ומעודדת את הישגיו? האם ההורים מעריכים ומתגמלים את הילד על הישגים ופעולות חיוביות בכל תחום? האם הילד מרגיש נכשל בתחרות בין האחים או בין משפחה וקרובים? האם התנאים הסביבתיים בבית הספר כולל מורים מהווים גורם שמפסיק את הילד לשאוף? האם הילד מתקשר ברוחניות במערכת ערכים משותפת עם בני המשפחה? לבדוק איזה אמצעי תגמול מתאימים עבור הילד . אולי טיול אמור לפצות אותו או מתנה או חפץ ששואף לקבלו.
 
 
 
 
 
 
 
 
אחרי שבודקים את כל השאלות ומחטטים בהם. צריך לשתף פעולה עם הילד ולהתחשב ברצונותיו. כדי שהילד עצמו יגיע למסקנה ולהבנה של הכישרונות המבוזבזים. ויהיה מודע למציאות שמונעת בעדו. ואז עלינו להתבונן במכשולים הסביבתיים כאתגרים ואופקים רחבים ללמידה ולשימוש או להשתמש בכלים אלה ככלי עבודה לפריצת דרך ככלי עבודה להעצמה ולהגשת יכולותיו.
בהצלחה, פנינה.