פנינה רייפמן ומאמני מרכז הזום דייט יוצרים לך זוגיות עם אחריות!
רווקות ובדידות אינסופית יכולה להסתיים היום. תכנית מיוחדת לפרק ב'
 
בדיקת התאמה זוגית
תכנית ארבעת הצעדים ליצירת זוגיות ומציאת אהבת אמת
לווי מלא בכל מהלך הדייטים עד השגת היעד
החזרת התשוקה לזוגיות
גישור בהליך ייחודי וממוקד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

טיפוח והעצמה – האם לצאת ללימודים בשלב מתקדם של החיים?

 

שאלה

 
אני עובדת במשרד כבר הרבה שנים בתחום המכירות. עם השנים צברתי המון הצלחה שבאה לידי ביטוי בעמלות גבוהות שאני זוכה להן. מאידך, למרות כל ההצלחה שאני זוכה לה מסביב וגם הערכה אמיתית, אני את עצמי לא מעריכה כלל. תמיד אני חושבת לעצמי, אין לך תעודה בשום מקצוע, לו היית לומדת לימודים אקדמאיים, בוודאי היית משיגה יותר וכד'. המחשבה הזו "מורידה לי את הראש", ואני לפעמים מרגישה נעדרת בטחון עצמי, למרות שאלו שסביבי טוענים שאני סובלת מעודף בטחון... אבל בעיני, זה רק כלפי חוץ. בפנים אני ממש פשוטה ולא מאמינה בעצמי כלל.
פעמים רבות בחיים חשבתי לצאת ולהשלים לימודים. המחשבה עצמה לא פשוטה כי אני צריכה להשלים בגרויות ואני בכלל לא יודעת חשבון ואנגלית. בנוסף, לא קרה אף פעם שהייתי במצב כלכלי שפיר, והייתי יכולה לאמור, כעת זה הזמן ללימודים. בגילי המתקדם, לקראת גיל ארבעים, אני מאמינה שעלי להוציא את המרב מהידע שיש לי ולא להתחיל ללמוד.
אשמח לשמוע חו"ד ולקבל קצת אימפקט כיצד לעודד את עצמי, על אף שאין לי שום מסמך המעיד על יכולותיי, כמו תעודה מאוניברסיטה.
ליאת.
 

פנינה משיבה

 
 
שלום לליאת.
אלברט איינשטין אמר שביום שאדם מפסיק ללמוד הוא נחשב כמת. וזה בעצם העובדה שאנו צריכים תמיד להשתדל ללמוד ולהתפתח, ללמוד ולצמוח. כמובן שצריך למצוא ולהגדיר את הזמן המתאים לכל דבר, אבל באופן מוחלט, הלימודים הם ערך חשוב.
ממכתבך ניתן להבין כי את באמת שואפת ללמוד ולהתמקצע. מאידך, את מבינה שלוחות הזמנים שלך ותנאי החיים שאלוקים החליט שיהיו לך, לאו דווקא מאפשרים יציאה ללימודים. על אף זאת, את מצליחה בלי תעודה להביא משכורת נאה כפי שציינת וליהנות מאחוזים בזכות הכישרון שלך.
 
 
 
 
 
 
 
 
זה דבר ענק. כיום, ניתן למצוא המון אנשים מלומדים שלא קידמו את המדע או את האנושות במשהו, וגם לא בטוח את החיים שלהם. לעומת זאת, אנשים ללא תעודה וללא השכלה גבוהה, זכו להצלחה בתחום שלך. תחשבי על זה פעם ועוד פעם ותראי שהיום, בעולם ישנם מדדים לכל פעולה. לאחר קמפיין פרסומי, מנסים לכמת את השפעתו במספרים, את אחוזי המכירה כתוצאה מכך וכד'.
גם את יכולה לכמת את היכולת שלך למספר. כמה כסף הרווחת בשנים האחרונות? בשנה האחרונה? בחודש האחרון. לפי זה שהצלחת להרוויח, כבר יש לך את התוצאה ביד, הנה, את מסוגלת.
ולגבי הלימודים, אכן לימודים הם עניין חשוב, טפחי נושא זה אצל בני משפחתך וכמובן לעצמך. תמיד אפשר לצאת ללמוד קורס כזה או אחר, ולהתקדם ממנו. צאי ללמוד בוודאי תיהני מכך ותשכילי ותניבי מזה שלוות נפש "אני לומדת". מעבר לזאת, תזכרי שישנם אנשי עסקים רבים, שהצליחו בחיים גם בלי תעודה, וכל עוד "אפקט התוצאה" מעיד לטובתם, הם מצדיקים את קיומם...
המון הצלחה
פנינה.