פנינה רייפמן ומאמני מרכז הזום דייט יוצרים לך זוגיות עם אחריות!
רווקות ובדידות אינסופית יכולה להסתיים היום. תכנית מיוחדת לפרק ב'
 
בדיקת התאמה זוגית
תכנית ארבעת הצעדים ליצירת זוגיות ומציאת אהבת אמת
לווי מלא בכל מהלך הדייטים עד השגת היעד
החזרת התשוקה לזוגיות
גישור בהליך ייחודי וממוקד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

חוסר סיפוק בחיי המשפחה – איך עושים ''יציאת מצרים'' רוחנית

 

שאלה

 
כקוראה קבועה במדורך הייתי מבקשת הדרכה בנושא מטריד. אני אשה אוהבת ומסורה לבעלי ומשפחתי, מקריבה ומקדישה את חיי למען המשפחה, אבל פוגשת בכל רגע פנוי חוסר סיפוק ואכזבות. יתכן בגלל הציפיות הגבוהות שיש לי שאינן מוצאות מוצא. איני מוצאת את הדרך להיות מאושרת ומסופקת. איך עלי להשתחרר מההרגשה כבדה שכזו? מה יכול לגרום לי לחוש קצת חופש ונינוחות בחיי היום יום?
 

פנינה משיבה

 
 
לפני למעלה משלושת אלפים שנים חווינו את יציאת מצרים ואת למידת המשמעות של בחירה חופשית מעבדות לחירות. ימים אלו שלפני חג הפסח הם זמנים מתאימים שבהם עלינו לבדוק גם את החמץ שבתוכנו ולראות כיצד אנו חשים בכל מה שקשור לחירות שלנו. כי כל מה שהעין לא רואה, הלב מרגיש. ואם נקשיב לו לפעמים הוא יכול להציל אותנו מחיי שיממון והעולם יוכל להתגלות כעולם חדש. עלינו לוודא ולבדוק מהם הדברים שהופכים אותנו לחופשיים ומאושרים.
עלינו להבין שיציאת מצרים לא הייתה מקרה חד פעמי, היא מתרחשת שוב ושוב באופן רוחני וחוזרת על עצמה עבור כל אדם שמוכן לאזור כוח פנימי ולצאת מתוך המצרים של עצמו. כל אחד מאיתנו שבוי בתוך הכלא של עצמו ויכול להשתחרר מעבדות ומשעבוד לפחדים ודעות קדומות מזה זמן ולשלחם לחופשי.
 
 
 
 
 
 
 
 
כשאנו לומדים לאזן את הציפיות שלנו, אזי אנו לומדים מהו חופש אמיתי. אין עלינו להפסיק להציב מטרות ויעדים, או אפילו להפסיק ולחלום. אלא עלינו לקבל את הדברים כפי שהם מתרחשים באופן קצת שונה או שונה לחלוטין מכפי שחשבנו או התכוונו מבלי להיות כלואים ולכבולים בדעותינו וע"י כך נמנע מלחוש אכזבות וחוסר סיפוק. "שחרור הציפיות" הוא היבט חשוב ועוגן נח לכל הפחדים הדעות והציפיות וע"י "שחרור הציפיות" ניתן להתמקד באמונה ובדעה ברורה שכל מה שקורה לנו הוא תמיד לטובה, אף על פי שאי אפשר לקבל את ממצאי הרגעים הקשים בקלילות או לזהות את הסיבה. אנו יכולים לאזן ולכוון את האנרגיות הפנימיות כדי ליישם ולהגשים את השליחות האמתית שלנו בחיים. לכולנו ישנה ברירה ואפשרות לזהות את הדינאמיקה וההרמוניה האישית בביתנו ולהתחבר וליישם את כל מה שדרוש על מנת להגשים כל מטרה ומטרה וכל פעולה על פי קנה מדיה של חשיבות ועדיפות.

וכפי שבימים אלה אנו נוהגים לנקות את הבית ניקוי יסודי ומפנים מקום לכל מה שיועיל לנו לפסח כך גם עלינו לנקות את נשמותינו ולהפטר מכל אותנו אמונות, דפוסים, מחשובת ורגשות ששרתו אותנו בעבר וכבר אינם משרתים אותנו. גם הטבע מתחדש ופורח בימים אלה, הכול בפריחה, גם אנו יכולים לפרוח ולפנות מקום לחוויות חדשות ותחושת התחדשות בכל מערכות היחסים שלנו, תחילה עם עצמנו, ואחר כך עם הסובבים אותנו ובני זוגנו. זוהי תקופה שמאפשרת לכל אחד מאיתנו לצאת מעבדות לחירות ולנשום ולחגוג את האביב והפריחה שבתוכנו, וע"י כך ליישם התחדשות בכל מערכות היחסים עם הקרובים והרחוקים בפריחה והתחדשות כמו הטבע וכמו פסח מעבדות לחירות אישית. באם תרגישי צורך להעמיק בנושא המשפחתי אנא פני ישירות על מנת לקבוע אימון אישי מלא ומעמיק אחד על אחד. בברכת חג כשר ושמח.