פנינה רייפמן ומאמני מרכז הזום דייט יוצרים לך זוגיות עם אחריות!
רווקות ובדידות אינסופית יכולה להסתיים היום. תכנית מיוחדת לפרק ב'
 
בדיקת התאמה זוגית
תכנית ארבעת הצעדים ליצירת זוגיות ומציאת אהבת אמת
לווי מלא בכל מהלך הדייטים עד השגת היעד
החזרת התשוקה לזוגיות
גישור בהליך ייחודי וממוקד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

התגובה לפחד – איך מתמודדים עם פחדים מעקבים

 

שאלה

 
לפני כשנה התארסתי וחודשיים לפני מועד החתונה דחיתי את מועד הנישואים, בהסכמת ארוסתי (בלית ברירה). לפני כשנתיים התכוונתי להתפטר ממקום עבודתי הקבוע ולהקים עסק עצמאי. לדאבוני, דחיתי את שני הדברים החשובים ביותר בחיי. ארוסתי טוענת שאני פחדן, אני לא יודע מה גורם לי לחזור בי ולשנות את כל הדינמיקה והכוונות. אני לא הססן ומעולם לא הגדרתי את עצמי כפחדן. לעומת זאת אני מרגיש כמפסידן. איך עלי להתמודד עם מסקנה זו?
 

פנינה משיבה

 
 
תרגום חופשי לשאלתך יהיה, איך עלי להתמודד עם הפחדים שמעקבים אותי ומונעים ממני להשיג את היעדים והדברים שחשובים לי ואני רוצה?
הלכה למעשה: ישנה הפרדה דקה שמבדילה בין אמיץ לפחדן. והיא, התגובה לפחד. ה"אמיץ" שבך משתמש בכלי של פעולה לקראת היעד, וככל שתתמיד ותתקרב ליעד הפחד ייעלם. הרעיון החדש של פתיחת העסק או הקמת בית ונישואים פוגש באקרעי בתת-המודע אמונות ישנות ויוצר תחושה של דאגה וחרדה מאחר והרעיון אינו מוכר. דהיינו לא התנסית בו בעבר ולכן הוא מתפרש בתת-המודע כרעיון לא טוב וזה יוצר את בעיית העצירה, הבלימה וחוסר הבטחון. ככל שהיעד משמעותי יותר אנו מפחדים יותר. בנוסף, הסביבה שלנו (חברים, משפחה וכד') עשויה להיות סביבה תומכת ומעודדת או סביבה שמעודדת את הפחד.
 
 
 
 
 
 
 
 
סוד גדול הוא לקחת כל כשלון כחלק מתהליך למידה וצמיחה אישית. הכישלון הוא רק זמני והלמידה והלקחים הם עתידיים ומלווים אותך למציאות חדשה שבה אתה לוקח אחריות ומתגבר על המכשולים שהצבת לעצמך בעבר. כדי לעבור את תהליך השינויים בדרך שבה אתה מתנהל תבחר בהחלטיות ותאפשר לעצמך לשנות את מה שאתה לא אוהב. תוכל לעשות כך ע"י התמקדות על הפתרון ולא על הבעיה.
חשיבה = פעולה = תוצאה. קח בעלות מלאה על המצב הנוכחי וכוון את כל המאמץ המחשבתי והרגשי להגשמת החלומות והמטרות שהצבת כדי לאפשר מרחב פנימי להתבוננות נייטראלית כלפי הפתרון = לתוצאה. התנסות זאת תלמד אותך לנוע בהצלחה ובנחישות בדרכי החיים.
המסר הוא: כדי לחיות בצמיחה עקבית, עליך למנף נסיונות מהעבר שלך ולזהות את הלקחים והידע שרכשת. כולנו עושים טעויות וכל מה שנותר הוא הלקח שיועיל לנו בהתנהלות חדשה ובפריצת דרך לאתגרים חדשים ללא התחשבות במגבלות שחווינו בעבר. המסע אל ה"אני" הפנימי שלך הוא מסע אינסופי ללא גבולות. בעזרת מודעות זו, על-פי בחירתך אתה יכול להתחזק ולהחכים, יש בידך כלים ברורים לזהות ולהגשים כל מטרה כמו הקמת בית נאמן ובניית עסק עצמאי, ובו בזמן לשמור על איזון נפשי שיאפשר הגשמת היעדים שקבעת בעבר להתפתחות וצמיחה בעתיד. התבוננות וראיה לעומק, ראש צלול וכוונות ברורות יאפשרו לך לאתר הזדמנויות ואתגרים חדשים שמגיעים לך ונבראו לכבודך, תוכל להשאיר את האגו והצפיות הקודמות מאחוריך (תואר "מפסידן") ולהמשיך במסעות החיים לפי היעדים שנועדו לך בלי כל מניעה כי דרכי ה' נסתרות ואין שום קושי שימנע בעדך מלהיות היהודי הטוב ביותר שתוכל להיות, לייסד מקור פרנסה משגשג ולהקים את בית המקדש הפרטי שלך וכל שינוי חיובי בחייך