פנינה רייפמן ומאמני מרכז הזום דייט יוצרים לך זוגיות עם אחריות!
רווקות ובדידות אינסופית יכולה להסתיים היום. תכנית מיוחדת לפרק ב'
 
בדיקת התאמה זוגית
תכנית ארבעת הצעדים ליצירת זוגיות ומציאת אהבת אמת
לווי מלא בכל מהלך הדייטים עד השגת היעד
החזרת התשוקה לזוגיות
גישור בהליך ייחודי וממוקד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

הורות, משרה תובענית – כיצד לגמול את הילד ממנהגים רעים

 

שאלה

 
לפני כחודש שמתי לב שהילד שלנו לא אוכל כל כך בבית. כאשר שאלתי אותו מדוע לא אוכל התברר לי שהחברים שלו קנו לו ממתקים וכד'. המשכתי לחקור את הילד בנושא קניית ממתקים וגיליתי כי הילד שלנו גנב לנו סכום כסף מהארנק. רצינו לשאול מה אפשר לעשות כדי לחנך את הילד ממעשים כאלו?
 

פנינה משיבה

 
 
שלום רב,
הורות היא משרה תובענית ומתישה הילד דורש את שלו בכל זמן ובכל מצב. יש חשיבות רבה לתקשורת ברורה בין הילד להוריו, על ההורים לכוון את הילד ולחזק אותו ואת כל יכולותיו כדי לכוון עצמו להפנמת אמות מידה של רע וטוב.
בכל גיל חברת בני גילו תופסת מקום חשוב ועל כן עלינו לברר מה גרם לילד לגנוב כסף על מנת לקנות ממתקים. עלינו לזכור שחשוב לילד להיות מקובל על חבריו ומערכת היחסים שלו מבוססת על נורמות מסוימות. הוא לא הופך גנב מקצועי על בסיס מעשה הגניבה מארנקיכם.
 
 
 
 
 
 
 
 
אולי אפשרי להשאיר בבית קופה עם כסף שהילד יתרגל להשתמש בו וישאיר בו כל פעם פתק עם הסכום שלקח משם. ע"י כך הוא ילמד להיות אחראי למעשיו. ניתן גם לשתף את הילד במציאת הפתרון שייצור בו תחושת בטחון.
יש חשיבות רבה לתקשורת ברורה בין הילד לבין ההורים ועליכם לפעול בהתמדה בנושא חשוב זה ע"מ להקנות לילד את חוקיות החברה וע"י כך לשנות את עמדת ה"מגיע לי" או "הכול מותר" לעמדה שבה אנו מציבים בפניו גבולות שיש בהם תחושה חיובית לדרישות החיים.