פנינה רייפמן ומאמני מרכז הזום דייט יוצרים לך זוגיות עם אחריות!
רווקות ובדידות אינסופית יכולה להסתיים היום. תכנית מיוחדת לפרק ב'
 
בדיקת התאמה זוגית
תכנית ארבעת הצעדים ליצירת זוגיות ומציאת אהבת אמת
לווי מלא בכל מהלך הדייטים עד השגת היעד
החזרת התשוקה לזוגיות
גישור בהליך ייחודי וממוקד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בעיות בנישואים – להתמודד עם נישואים כבר בתחילתם

 

שאלה

 
כקוראת קבועה במדורך, אני מרותקת ומאמינה שתמצאי את דרך המלך להחזיר שלום והרמוניה לקן המשפחתי שלנו. השבוע חגגנו את יום הנישואין הראשון שלנו ואני כבר אובדת עצות, אני לא מבינה לאן נעלמה ההרמוניה ומה גורם לי ולבעלי להיגרר לחוסר ההבנה וויכוחים כה תכופים?
 

פנינה משיבה

 
 
מערכת נישואים נפלאים צורכת אנרגיות ותשומת לב הדדיים. להיות רגיש לאדם אחר "בן זוג" במערכת שגרתית ויום יומית היא אחד הדברים שקשה יותר לקיים מהרבה דברים אחרים שמהווים שיגרה. לעיתים קרובות מיד אנו נופלים במחשבה שבאהבה והנישואין ידאגו לעצמם בזמן שאנו מתמקמים בעבודה, בקריירה וכל יתר העיסוקים שבהם אנו משקיעים תשומת לב מרבית.
חוסר איזון בין ביסוס בזוגיות והעיסוקים שמסביבה יכול לגרום פער שישנה את המיקוד והפוקוס בחיים. במקרה זה עליכם לסקור ולזהות מהם המניעים בסדר העדיפויות שקבעתם בתכנית הזוגיות על מנת להבין מה חוסם בעדכם למצוא את הפוטנציאל של אהבתכם והתחברותכם.
 
 
 
 
 
 
 
 
פעמים בן זוג נוטה להיות סגור או מעורפל בדרך התקשורת וע"י כך גורם לבן זוגו "לנחש" את הכוונה לפי צורת ההתנהגות שלו ואז נותר רק לתרגם אם הוא ניחש נכון או טעה. בדרך כלל אין ביכולתו לנחש נכון ואז נוצר פער בדפוסי ההתקשרות שהופכת מאותו זמן והלאה להיות מובנת כתקשורת שלילית שגורמת לכם לומר דברים ללא שליטה רגשית. בניית חומות ומחסומים הופכים להיות סוג של הפרדה ובריחה ומהווים מכשול כמעין כלא אישי. הקירות שהצבנו חוסמים את האפשרות של בן זוגנו לבוא ולהתקרב ואנחנו לא יכולים לצאת ובאמת לחוות, להרגיש ולגדול. עלייך להסתכל מבפנים ומבחוץ ולהביא משמעות של גדילה וצמיחה מעבר לחומות שהצבת.

נישואין הוא בסיס עולמכם ועם אהבה ושייכות בלב ותחושה של אכפתיות הדדית האנרגיות והיכולות שלכם תהיינה גבוהות וחיוביות, אחרי הכל אנחנו תמיד מוצאים זמן לדברים שאנחנו רואים עדיפות. הרעיון הוא שכאשר את חולקת את רגשותייך עם בן זוגך הוא לא אמור תמיד לקבל את מה שיש לך לומר או להבין אותך באופן מיידי. עלייך לרתום את כוחך הפנימי ולהקשיב לקול הפנימי שיאפשר לך לרתום את יכולתך האותנטית כדי ליצור את התגובה הנכונה. ברגע שתפתחי את עצמך ותתבונני תחושי ותהיי מודעות לסוגיות העמוקות שטמונות בתוך החולשות שלך ואלו הן החולשות שלמעשה משתקפות גם אצל בן זוגך. הבנה עמוקה זו של למידה אישית על עצמינו מסייעת ומהווה את התפיסה של תובנות אישיות ומאפשרות את היכולת לדעת לאהוב אדם אחר. את לא יכולה לדעת לאהוב אדם אחר בלי ללמוד הרבה על עצמך. גם כאשר הדברים לא נראים מושלמים על פני השטח, אל תביעי כעס רגשי מאחר וזוהי תגובה הרסנית למערכת היחסים. באמצעות סבלנות ותקשורת פתוחה, תוכלו לאתר סודות נסתרים והזדמנויות עדינות להבנה הדדית ותקשורת עקרונית שתסייע לזהות ולכוון את מה שאת באמת רוצה ליזום וליישם במערכת היחסים וכמובן תעניק הבהרה ברורה למהות שביניכם.

ישנם דברים פשוטים של יום יום שביכולתך לפעול כדי ליצור את החיבור העמוק הזה ולייצב את אבן היסוד לתקשורת חיובית שמבוססת על ביטחון והערכה שיאפשרו ויפתחו את יכולתכם לחלוק את מחשבותיכם הפנימיות ללא היסוס או איום.
למרבית "המזל" פירוש מזל = הזדמנות שעוברת מולך ואתה מזהה ובוחר בה, שינוי פשוט של מילים ספורות בדרך שבה את מביעה נכונות או דאגה לבן זוגך תשנה לחלוטין את התגובה ותגרום לו להגיב באופן חיובי במקום הגנתי. אזי שניכם תחיו בתחושה של נינוחות. ונוחות כאשר אתם מנהלים שיחה ומתקשרים אחד עם השני. התמונה של העתיד המשותף תתבהר ויהיה ביכולתכם למצוא נתיב משותף לשפה משותפת ומימד חדש ומרגש בחיי האהבה, והזוגיות תהפוך לרעות ואחווה. מצב זה יביא שיפור בר - קיימא בכל תחומי החיים ובסיס איתן במערכת מרתקת ומעניינת שתיווצר ביניכם.

במציאות, מערכת היחסים הם ברירה שאינה מבוססת על השלימות לבד, אלא על הרגישות להכיר ולדעת איך להתמודד עם החולשות שלנו מבלי להתכחש או למחוק כל קושי או כאב. אלה להאיר כמו ירח מלא לתוך החשיכה מתוך עוצמה ותקשורת גבוהים ממש כמו כוחות הטבע שמעלינו.
שאלה שתוליך לתובנה עצמית במצב זה היא: האם אני אוהבת את האהבה של בן זוגי בשבילי ועבורי בלבד (עבור צרכי), או שאני אוהבת את האדם עצמו? קרוב לוודאי שאחרי שתפגשי את התובנה התשובות תארנה את דרכיך וביחד תוכלו לשוב לחלומות האישיים שבהם התחלתם מערכת זו ולבנות חזון אישי מבוסס שיפנה את המחלוקת והסכסוכים הנוכחים ויפתח נתיב עמוק ומחודש באחדות ובהרמוניה לנישואין נפלאים