פנינה רייפמן ומאמני מרכז הזום דייט יוצרים לך זוגיות עם אחריות!
רווקות ובדידות אינסופית יכולה להסתיים היום. תכנית מיוחדת לפרק ב'
 
בדיקת התאמה זוגית
תכנית ארבעת הצעדים ליצירת זוגיות ומציאת אהבת אמת
לווי מלא בכל מהלך הדייטים עד השגת היעד
החזרת התשוקה לזוגיות
גישור בהליך ייחודי וממוקד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

איבוד עניין בהכרויות? – השעון הביולוגי מתקתק …

 

שאלה

 
בתי מתקרבת ליום הולדתה השלושים והיא עדיין רווקה מאושרת. בשנים האחרונות היא אבדה עניין בהכרויות ולעומת זאת היא ממלאת את חייה בנושאים אחרים כמו חיי חברה, לימודים, חוגים, עבודה ומשפחה. אני חסרת אונים ולא מבינה מה קורה לה? מה לא בסדר? מה עושים כדי לשנות את מצבה?
 

פנינה משיבה

 
 
השעון הביולוגי מתקתק והחיפוש אחר בן-זוג הופך מיום ליום מלחיץ ומדאיג יותר. המציאות טופחת בפנניך ופני ביתך וכמובן שישנן דרכים רבות שיכולות להסביר ולתרגם את מצבה של ביתך.
ישנם מקרים שאנשים הם קצת אדישים בדרכם לנישואים משום שאין להם משיכה חזקה לבן המין השני. לפעמים אנשים נושאים עמם חרדות למניהן כמו לעזוב מקום נוח ונעים, את בית הוריהם שהוא הקן המשפחתי המוכר והמוגן עבורם, או להיפך, החשש והפחד שמא חיי הנישואין שלהם יהיו כמו של הוריהם.
יתכן שישנם פחדים וחששות שמא יהיו נבגדים ע"י בני זוגם ואין ביכולתם להתגבר, לבטוח ולאהוב. איבוד העצמאות האישית לבחור ולפעול מבלי להיות מוגבל מבלי התחייבות או צורך לשותפות עם בן זוג שיגביל.
 
 
 
 
 
 
 
 
שנם גם חששות ברורות מנישואין שעשויים להכשל ולגרום לפגיעה נפשית וכלכלית בעקבות הגירושים. למעשה, הפחד מגירושין הוא פחד שאינו נדיר בקרב הרווקים והרווקות בני גילה.
חשש נוסף הוא חשש מפני הורות והתחייבות כלפי ילדים וכמובן הדרך התת-הכרתית הנפוצה ביותר היא לדחות את עניין הנישואין בכל האפשר ולאחר את הרכבת ולהשאר בלא ילדים.
בחברה בת זמנינו אנו מושפעים מאד מהתרבות המערבית והערכים שלנו מתמזגים בקלות עם ערכים של תרבויות זרות המסתננות לתוך תרבותנו וערכנו. החברה הופכת את מצב הרווקות לנורמאלי. הסברים של מימוש עצמי, סיפוק וצמיחה אישית כשהנישואין הם רק אחת מהן.
 
לעומת זאת היהדות מעודדת נישואין כמטרה חשובה ועקרית בחיים. באופן מסורתי כל משפחה מגדלת את ילדיה בציפיה שינשאו ויקימו משפחה משל עצמם. עם כל תינוק שנולד באה הברכה "שיגדל לתורה, לחופה ולמעשים טובים".
על-מנת לשנות את המערכת הקיימת כמובן שעלינו לסקור ולזהות מהן הסיבות האישיות והספציפיות של ביתך המונעות בעדה לרצות להנשא ולהקים בית נאמן בישראל. הסיבות לרצות לעשות כן חייבות לבוא מתוך מודעות אישית עמוקה של ביתך שיסירו את כל הספקות וההיסוסים שהיא חווה במציאות היום-יומית שלה.
כמובן שקיימות דרכים שונות של הדרכה מחשבתית לפריצת דרך לבניית תא משפחתי נאמן, אני מקווה שסביבה תומכת וחיובית תועיל ותשפר את יכולת ההתבוננות המחודשת של ביתך לתחושה של בטחון עצמי בדרך להצלחה בזוגיות