פנינה רייפמן ומאמני מרכז הזום דייט יוצרים לך זוגיות עם אחריות!
רווקות ובדידות אינסופית יכולה להסתיים היום. תכנית מיוחדת לפרק ב'
 
בדיקת התאמה זוגית
תכנית ארבעת הצעדים ליצירת זוגיות ומציאת אהבת אמת
לווי מלא בכל מהלך הדייטים עד השגת היעד
החזרת התשוקה לזוגיות
גישור בהליך ייחודי וממוקד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

אחרי הגרושין – כיצד להתמודד עם ההרגשות הקשות ולהתחיל לבנות את עצמנו מחדש

 

שאלה

 
לפני כחצי שנה קיבלתי גט ונשארתי עם תינוקת קטנה. מאז הגט ובמיוחד אחרי ההריון פתאום אני מרגישה פחות מושכת. תמיד היה לי מצב רוח טוב, הייתי מטפחת את עצמי והרגשתי טוב עם עצמי. מראה חיצוני לא הטריד אותי ואולי אפילו לא עניין אותי. כיום אני מרגישה "לא מושכת".בזמן ההריון כמעט לא השמנתי, עליתי רק 2 ק"ג. מנגד, אני פסימית יותר מאי פעם. תמיד הייתי הראשונה שאוהבת לנסוע לטיולים עם חברים להכין דברים, לארגן ,להיות סובלנית כלפי החברים והמשפחה. היום אני כ-180 מעלות להיפך. הייתי רוצה לעשות שינוי עם עצמי ולחזור להיות האישה שהייתי.
 

פנינה משיבה

 
 
כפי שבימים אלה הטבע מחדש את עצמו והכל בסביבתנו בפריחה, כך גם אנו יכולים לפרוח ולפנות מקום לצמיחה אישית ופריחה. במקרה שלא השארת לעצמך זמן להחלים ולשחרר את מועקות הגירושים, העצב הפנימי שלך הוא שמכרסם את יופייך. אנחנו לא יכולים לעשות מאומה עם העבר, והעתיד אינו ברור מאליו, אך הדבר היחיד שיש לנו חלק פעיל הוא ההווה.
ישנן סיבות סמויות שאת אוחזת מהעבר והן מונעות בעדך לזהות את היופי הפנימי שלך וזוהי הסיבה שאין לך צורך ביופי חיצוני. "כל מה שהעין לא רואה הלב מרגיש". הינה שבויה בתוך הכלא של עצמך. ביכולתך לבדוק ולוודא מה הם הדברים שהופכים אותך למאושרת.
 
 
 
 
 
 
 
 
שחרור ציפיות מהווה עוגן נוח לשחרור אכזבות וחוסר סיפוק. סיבה מרכזית נוספת לעובדה שמאפשרת לאבד את הרצונות והערכה לחיים היא שאנו משקיעים הרבה זמן ואנרגיה במלחמות נגד מה שנראה לנו לא בסדר בעצמנו ובאחרים, ואנחנו פשוט לא יכולים לסבול את מה שנתפס בעיננו כחוסר שלימות. האתגר הגדול ביותר הוא לדעת לקבל את הטוב ואת הרע בחיינו במאזן אנרגיה חיובי שיאפשר לנו להתמודד עם כל מציאות ומציאות חיובית. ואז היופי הפנימי שלך ינצח ויפרוץ וישתקף גם ביופייך החיצוני. זה יאפשר לך להתייחס בהכרה מלאה לכל הטוב שבחייך כאל מתנה עם הכרת הטוב במלואה. כל שינוי חיובי יגיע ממודעות של: "אני אחראית, ושום דבר בחיים שלי לא ישתנה לטובה, אלא אם אני עצמי אשתנה". קבלת תובנה זו תאפשר לנו לקבל את האחריות למציאות חדשה מעשית ומועילה ומודעות אינטלקטואלית ליכולות שלנו ע"י התנתקות רגשית מכישלונות העבר. בסופו של דבר אנחנו אחראיים על הסיפוק שלנו בחיים ועל יצירת תחושת האושר והשמחה בחיינו ובסביבתנו. עם תחושה חדשה של התעצמות אישית את תפרחי ותגלי דמות חדשה במראה. דמות שאוהבת את עצמה מבחוץ ומבפנים וע"י כך תזהי מחדש את יופייך, תחזרי לימים הקודמים שבהם טיפחת את עצמך והרגשת מושכת. ככל שתשקיעי יותר במערכת היחסים בזוגיות ובמשפחה יתאפשר לך למצות ולהעניק לבן זוגך וסביבתך כפי שאת אוהבת את עצמך. למעשה האהבה, היא מצב פעיל ויש ביכולתך ליצור אותה שוב ושוב תוך כדי התמקדותך בטוב ובחיובי בזולת. דווקא ההקרבה והנתינה ההדדית הם אלו שנותנים את העוצמה בזוגיות ואם נבחר מההקרבה ההדדית ומההתמודדות לעולם לא נחווה קשר נישואין אמיתי ומטרות חיים משותפות עם משמעות עמוקה. עלייך לסגל חשיבה כדבר שנאמר: "יפיפיית מבני אדם הוצק חן בשפתותייך" חשיבה חיובית זו תיצור עבורך את היציבות הרגשית ותחזיר אותך לעצמך בחזרה של 180 מעלות, למסע מופלא ומחודש בדרכי החיים.
בברכה להצלחה
פנינה רייפמן