פנינה רייפמן ומאמני מרכז הזום דייט יוצרים לך זוגיות עם אחריות!
רווקות ובדידות אינסופית יכולה להסתיים היום. תכנית מיוחדת לפרק ב'
 
בדיקת התאמה זוגית
תכנית ארבעת הצעדים ליצירת זוגיות ומציאת אהבת אמת
לווי מלא בכל מהלך הדייטים עד השגת היעד
החזרת התשוקה לזוגיות
גישור בהליך ייחודי וממוקד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בונים אימון

 
בעולם המודרני הולכת ותופסת תאוצה, יותר ויותר, שיטת האימון (קאוצ'ינג), לפרטים וחברות המבקשים להעצים את היכולות ולהתקדם קדימה. פנינה רייפמן, מאמנת אישית מוסמכת וחברה בפדרציה הבינלאומית, משמשת כיועצת עסקית, אישית ומשפחתית, בראיון ל'מנורה" היא מספרת על דרכה להצלחה ומעניקה טיפים להעצמה אישית. בשיחה המיוחדת מספרת רייפמן מדוע חשוב להתאמן וכיצד מהווה שיטה זו חלק בלתי נפרד מצמיחה ושגשוג אישיים. מיוחד.

את שמה של פנינה, שמעתי לראשונה, מזוג שרצה להינשא. לצערם של בני הזוג, גם ההורים של הבחור וגם ההורים של הבחורה התנגדו באופן נחרץ לקשר ביניהם ולא אבו לשמוע על כך. אם הם יינשאו, הם יאבדו את הקשר עם המשפחה, זה היה ברור לכולם ואשר על כן הזוג המשיך לצאת ולהיפגש אך מוצא אמיתי אין. הם בכלל לא יכלו לחשוב על נישואין כי מי רוצה לאבד את המשפחה שלו?
פנינה נכנסה לתמונה באופן מקרי לחלוטין. זמן קצר לאחר ששמעה את תלאותיהם של הצעירים, היא יזמה שיחה עם ההורים. עשרה ימים לאחר המפגש, נתנו ההורים את הסכמתם לנישואי הילדים. ולאושרם של הילדים לא היה גבול.

פנינה רייפמן, מאמנת אישית מוסמכת וחברה בפדרציה הבינלאומית, משמשת כיועצת עסקית, אישית ומשפחתית.
 

תפקידו של המאמן

 
"מאמן אישי הוא מעין שותף שמוליך אותך קדימה", אומרת פנינה. המאמן, תמיד יודע שסוד הדברים טמון בכישרונות. הכישורים לביצוע לא ייאמן אבל דווקא הם שוכנים בתוך תוכו של כל אדם. פעמים רבות, הדברים טמונים כל כך עמוק, במקומות חשוכים ולא ידועים ותפקידו של המאמן למצוא ולהגיע לאותם הכוחות לחשוף אותם בפני המאומן, ולתת לו את הכלים הפנימיים שלו שאיתם הוא יוכל להגיע ולהצליח במקומות שאליהם הוא רוצה להגיע. המאמן מכניס מפה ומצפן שמוליכים את המאומן למקום בטוח, ולצמיחה אישית ועסקית בכל תחומי החיים והמטרות שהאדם הציב לעצמו.

באמצעות המאמן מצליח המאומן לזהות ולגלות דברים של היה יכול לזהות בכוחות עצמו לבד. המאמן ממשיך להיות שותף תומך בכל שלבי השגשוג והצמיחה בדרך להגשמה אישית וסביבתית ומאפשר למאומן להוציא את כל הספקות מהעבר, וללמד אותו להביט אל העתיד בהחלטיות ובטחון עם יכולות חדשות ומתחדשות. בכלל זה גם לאתר אתגרים חדשים ולהשיג תוצאות אפקטיביות לבניית החזון האישי והשליחות האישית והגשמתם. את תהליך האימון ניתן לעבור תהליך אימון בצורה פרטנית אישית, בצורה קבוצתית, משפחתית ואפילו עסקית. תהליך האימון הופך למרגש כאשר אנשים תוך זמן קצר יכולים להצביע על החסמים שלהם, לעקוף אותם ולהמשיך בחיים ולהגשים יעדים.
 

כיצד זה עובד?

 
המאמן שואל את המתאמן שאלות פריצה שיכולות לשנות את החיים שלו מקצה לקצה. השאלות אינן שגרתיות ומכוונות את המאומן ליישם את מה שנכון לעצמו- תוך כדי עזיבה מוחלטת של חסמים ומחסומים אישיים.
"אנו שמים תמיד במבחן את האמונות הפנימיות שלנו, את הדברים שאמרו לנו בעבר וחווית שחווינו בעבר אשר הם יצרו פחדים המונעים מאתנו להשתחרר ולפרוץ את הדרך להצלחה" מציינת פנינה. "הכיסוי העיקרי לפחד הוא הסבר למה אנו לא עושים. ההסבר, ישים את המתאמן במקום שאי אפשר לפעול. והמקום הנכון הוא לזהות את ההסבר ולראות אולי הוא לא נכון ודווקא מתוך נקודה זו של בחינה, לבחור את הטוב כדי לפעול ולעשות. פעמים רבות אנשים אומרים את התירוץ הידוע: "צריך כשרון כדי להצליח.. ואין לי אותו…".
למעשה, טוענת פנינה, צריך כל אדם לקבל החלטה ואהבה לעצמו ע"מ לייצר את הכוח להצליח. גם התירוץ ש"אין לי סטאטוס או תואר אקדמי ובגלל זה איני מתקדם" אינו קביל. כי התשובה האמיתית היא "אני מבולבל. אם לא הייתי מבולבל מה הייתי עושה עם עצמי?? בוודאי שהייתי עושה הכול על מנת להשיג את כל מה שאני יכול בלי שום תירוץ".
פנינה רייפמן, מאמנת אישית ובעלת ניסיון של שנים באימון וניהול עסקים וחברות. "כמו בכל תחום ספורט כל ספורטאי או קבוצת ספורט נעזרת במאמן ע"מ להגיע להישגים פורצי דרך. גם מנהלי חברות גדולות, מדינות וקונצרנים עוברים תהליך אימון אישי וזה סוד הצלחתם. הם נעזרים במאמן אישי ע"מ להגיע להישגים פורצי דרך גם בתחומים האישיים. כך גם בתחומים אישיים. המאמן מנווט את המתאמן כדי להביא אותו לראות את מה שהאדם עצמו אינו רואה בד"כ. כל אדם פחות רואה את הכישורים והיכולות שמסתתרים בתוך תוכו.
המאמן משקף ועוזר לו ולחשוף את אותם הכישורים, הידע והיכולות הדרושים לו על מנת להשיג את מטרותיו בחיים וזאת ע"י זיהוי המטרות שעומדות כנגד הדימוי העצמי שמשפיע על תוצאות על ביצועים ותוצאות והצלחות בכל תחום. תוך כדי טיול בגן ההדרכה אנו מזהים את התפיסות המעכבות ואת התפיסות המועילות ולומדים כיצד להשתמש בהם ביתר דיוק או להחליף את התפיסות המעכבות אותנו בדפוסים חדשים שיואילו לפתוח את הדרך החדשה ויוליכו לחלק האמיתי של החיים. עם תפיסה וגישה שימושיים ויכולות לחוות הגשמה עצמית מלאה. בגן ההדרכה אנו צועדים יחד מאמן ומתאמן.
מתקדמים שלב אחרי שלב ומגשימים מטרה אחר מטרה עם מודעות ויצירת מודעות עמוקה לשליחות האישית האמיתית בכל תחומי החיים. בעבר, שמשה פנינה כיועצת ומדריכה לעסקים וחברות ציבוריות גדולות. "במהלך השנים גיליתי שהסוד הגדול הטמון ברמת ההצלחה הקבוצתית תלויה ביכולת האישית של הבעלים/מנהלים לנהל את עצמם ועל ידי כך לנהל ביעילות לנהל את העובדים והאנשים הסובבים אותם. ממצאים שהועלו במחקר שהתקיים באוניברסיטת UCLAבקליפורניה ובאוניברסיטת HARVERD שבניו אינגלנד גילו כי חלה תפנית של מאה ושמונים מעלות ברמת התפקוד, היעילות וההצלחה הכלכלית ובמקביל ובמפתיע שיפור בחיי המשפחה והחברה ללא תכלית בין אלו שעברו תהליך אימון לאלו שלא.
מחקרים רבים מוכיחים שאמונות שונות שהוחדרו לחיינו בעבר משפיעים על מצבנו הנפשי ועקב כך על מצבנו התפקודי בחיי היום יום שלנו, אומרת פנינה. במקרים רבים מתפרצים הדברים הללו למחלות כרוניות נטולות מרפא מאחר והמקור הוא חלק בלתי נפרד מתת ההכרה שלנו והוא גם משפיע השפעה ניכרת על המערכת החיסונית שלנו שאינה יכולה להחלים ללא גישה ישיר אל התת-מודע השולט בכל המערכת הרוחנית והפסיכולוגית אשר היא זו היא שמביעה את המתחים הנפשיים והעצבות.
"מעבר לכל, חשוב לנו להבין שאנו יותר מהגוף הפיזי שלנו, השכל או האלמנט הרוחני. ולצורך העניין והמח הוא אינטלקט. לדעתה של פנינה קיימת מפה ברורה המקשרת בין מצבנו הנפשי למצבנו הבריאותי ויכולתנו להחלים והיא שמאפשרת לחיות בנפש בריאה בגוף בריא. הכול תלוי בנכונות שאנו מפנים בגישה הטבעית להחלמה לבריאות הנפש והגוף ובחיבורם המושלם עם המצב הרגשי והגופני זכו אנשים אלה בפריצת דרך חדשה ללא מחסומים ולהצלחה.
"חוסר שפיות הוא להמשיך ולעשות את אותן הפעולות ולחשוב שתהיה גם תוצאה", אמר איינשטיין. משפט חכם זה מגלם את העבודה כי אנו צריכים לגדול במודעות מלאה למעשנו הן ברוחניות ובגשמיות.
 

סדר יום

 
פנינה, מגשימה את שליחותה כמאמנת אישית, ופותחת את יומה בתפילה ובקבלה של היכולת המופלאה של הציווי המנצח "ואהבת לרעך כמוך", מתוך יכולת אינסופית זו, היא מנחה סדנאות בתחומי המשפחה, זוגיות ושידוכים ומוליכה יחידים וגם ארגונים לחיי אמת ושגשוג.
 

המאמן

 
ההבדל בין תרפיה לאימון אישי. המאמן לוקח בחשבון שאדם הוא המוצר הסופי של כל מה שכבר קרה למאומן. למעשה, מבחינה אישית לא מתייחסת פנינה לדברים שכבר קרו. לא אכפת לה להקשיב ולשמוע אולם לא זו המטרה. בתהליך, מעוניין המאמן לדעת בקצרה מה עבר על המתאמן בעבר, אבל לא זה מה שמשנה. גישתו של המאמן היא לבדוק מה מצבו הפיזי והרגשי של המתאמן בדיוק כמו מאמן כדורסל… הוא אף פעם אינו חוקר מה קרה בכל שלב. מה שמעניין הוא ההווה והעתיד. וכמו שאמרו חכמים, העבר אין, ההווה עדיין והעתיד כהרף עין, דאגה מנין?
 

המאומן

 
זמן קצר לאחר תחילת האימון, לומד המתאמן לשנן לעצמו משפטים חשובים, מעצימים, ויודע לזהות את החלקים החשובים שבתוכו. כעת, בכל פעם שיעמוד בפני נסיון, יצטרך לאמן את עצמו לשלוף את המחשבה הנכונה והמתאימה לסיטואציה בה הוא עמד. ככל שהמחשבות תהיינה חיוביות יותר, כך מסתבר שתהליך האימון משלים ומתקדם והמתאמן יוכל לסמן לעצמו קידום אישי שחשוב כל כך להתפתחותו ולא משנה כלל מה גילו, מעמדו, השכלתו או הכנסתו. ההנאות הגדולות, באות דווקא מההישגים הקטנים! הכתבה נכתבה על ידי העיתונאית שבי ספיר מעיתון "מנורה".